Приготування до появи цуценяти в домі. Рекомендації заводчика


Наші маленькі чувачики ростуть і скоро поїдуть до своїх нових домівок.

Хочу дати кілька порад новим власникам наших діток-чувачів.

I. Вибір ветеринара

Ще до того як цуценя приїде до вашого дому, раджу вам обрати ветеринара, який буде опікуватись здоров’ям вашого улюбленця з його перших днів з вами. Це заощадить вам трохи сивого волосся і нервів.

Для Києво-Святошинського району можемо порекомендувати клініку Vet.ua. Але і недалеко від вашого дому можна знайти і хорошу ветклініку, і хорошого ветеринара.

Обов’язково познайомтесь з лікарем особисто, обміняйтесь контактами, домовтесь про ветеринарний супровід вашого цуценяти принаймні на першому році життя.

Наші цуценята їдуть до нової оселі здоровими, привитими за віком і оглянутими ветеринаром.

Проте ми рекомендуємо вам вже на перші дні запланувати візит до цуценяти вашого ветеринара, який повинен оглянути цуценя, скласти і обговорити з вами план прививок, надати рекомендації щодо годування та здоров’я цуценяти. Призначити дату наступного візиту чи огляду.

З нашої практики рекомендуємо показувати цуценя ветеринарові

 • до 6 місяців – раз на місяць,

 • до 15 місяців – раз на два місяці,

 • старше 15 місяців – принаймні раз на рік.

II. Будиночок для цуценяти

Чувачі вже з дитячого віку дуже невибагливі до утримання та люблять свободу пересування J

Для комфорного сну їм, зазвичай, не потрібні ні м’які підстилки ні будиночки. Дорослий чувач може без проблем спати у сніговому заметі, на газоні чи кахляній підлозі. Проте цуценяті важливо мати місце, де воно може сховатись від негоди, спеки чи чогось, що їх лякає (наприклад, грому). Тому ми рекомендуємо підготувати для цуценяти будиночок до його приїзду у ваш дім. Це може бути будка у вольєрі, або просто картонна коробка підходящого розміру з отвором, якщо перші тижні чи місяці ви плануєте тримати цуценя в будинку.

В будиночок потрібно покласти тонку підстилку, яка б легко чистилась та рушничок з запахом мами, який ми дамо вам з цуценям. Так вашому маленькому чувачу буде легше адаптуватись у новому середовищі..

III. Безпека оселі і території

Цуценята чувача дуже рухливі, веселі і допитливі, тому щоб уникнути неприємностей, рекомендуємо вам вжити наступних заходів безпеки як у домі, так і на території:

1. Приберіть у недоступне для цуценяти місце:

 • Побутову хімію, медикаменти, отруйні речовини, тощо;

 • Продукти харчування, небезпечні для собаки;

 • Отруйні домашні рослини (олеандри, азалії, іриси, цибулини нарцисів, амарілісів, тощо);

 • Електричні кабелі;

 • Дерев’яні предмети, які можуть бути розгризені цуценям з утворенням скалок;

 • Всі інші предмети, які можуть бути потенційно небезпечними.

2. Обмежте простір у якому знаходиться цуценя без вашого нагляду. У домі це повинна бути вигородка, на території – вольєр. На ділянці обов’язково забезпечте неможливість виходу цуценяти за межі території та проникнення інших тварин на територію.

3. Поставте бар’єри, які унеможливлять падіння цуценяти з висоти (сходи, балкони, тощо).

4. До виконання повного циклу початкових прививок та карантину необхідно уникати контакту цуценяти з іншими тваринами, особливо дикими та бродячим.

5. Приберіть у недоступне місце предмети, що можуть бути потенційною здобиччю цуценяти: свої улюблені лабутени, капці, пульти від телевізора, тощо.

Тобто все приблизно так, як і з людськими дітьми J

IV. Поводок і ошийник

До появи цуценяти приготуйте ошийник і поводок. Для цуценяти словацького чувача 2-6 місяців ми рекомендуємо текстильний ошийник з застібкою фастекс та нейлоновий поводок-стрічку довжиною 5-7 м. Крім того вам може знадобитись короткий поводок 1.5-2 м для тренування. Використовувати так звані «рулетки» ми не рекомендуємо.

Гуляючи на повідку цуценя звикає до порядку і контролю з боку господаря. Крім того, це допоможе уникнути неприємностей та нещасних випадків, пов’язаних з підбором небезпечних предметів та транспортом.

V. Миски і корм

До появи цуценяти потрібно також підготувати дві миски відповідного розміру окремо для їжі і води. Для словацького чувача ми рекомендуємо використовувати миски з нержавіючої сталі діаметром близько 26-28 см, які встановлюються на підставці, що регулюється по висоті від 10 до 30 см.

Корм завчасно купувати не потрібно. Цуценя приїде з пакетом сухого корму 3 кг. Цього корму вистачить на перший тиждень, поки ви вирішите разом з ветеринаром, яким саме кормом ви вигодовуватимете свого улюбленця. Серед сухих кормів рекомендуємо обирати спеціальні корми для цуценят великих порід (маса дорослої собаки > 40 кг, з поміткою «Puppy Large Breed»).

#словацкийчувач #щенки #цуценята

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square

©2017 ПОКЛИК ПРЕДКІВ. Сайт створено на Wix.com

08140, Україна, Київська обл., Києво-Святошинський р-н.,

с. Білогородка, вул. Чорнобильська, 1

+38 050 868 1003, +38 068 599 0910

captain35@ukr.net

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now